Czech Danish Dutch English Finnish French German Italian Polish Russian Spanish

Československý vlčák - chovné feny - ch. s. z Molu Es

DNA profily a ověřená parentita.

 

V roce 2016 jsem nechala vyhotovit profily DNA v laboratoři Genomia s.r.o. všem mým fenám ČSV, které mám doma. Pro mladou Fu Finku je to již nezbytnost, ostatním fenám více méně pro mne a pro potřeby všech chovatelů, kteří mají naše feny v rodokmenech svých psů.


Následně jsem si nechala vyhotovit DNA profily dvou italských plemeníků – Olivera PDL (již nežije) a Hargo L´ADL. Italská laboratoř Vetogene s.r.o. uchovává vzorky DNA všech italských šampionů, takže jsem využila této možnosti a profily DNA otců vrhu "U" a "Y" z Molu Es mám.
DNA profil také zajistil majitel stárnoucího Arona z Aljašky, který je otec vrhu "X" z Molu Es a na jeho potomcích se chová.
Protokoly:
DNA profil Ariminum Upstream DNA profil Yukon z Molu EsDNA profil Atinka Sun z Molu EsDNA profil Fu Finka z Molu EsDNA profil Oliver PDLDNA profil Hargo L´ADLDNA profil Aron z Aljasky


  Máte – li DNA profily rodičů a potomka, je už jen krok k tomu, ověřit parentitu. Česká Genomia je schopná DNA profily porovnat během jednoho dne za 131 Kč a méně, záleží na několika okolnostech. Italskému Vetogene to trvá nepoměrně déle a cena je několikanásobně vyšší. Pokud se tedy do ověřování parentity u svého ČSV pustíte, svěřte se do rukou plzeňské Genomie.
Uveřejňuji výsledky ověřování parentity u všech kontrolovaných zvířat. Rodiče u VŠECH NAŠICH SPOJENÍ SOUHLASÍ.
Protokoly a výsledky:
DNA profil Uno z Molu EsUno z Molu Es (Oliver PDL x Arimminum Upstream) ParentitaDNA profil Xitta z Molu EsXitta z Molu Es (Aron z Ajašky x Arimminum Upstream) parentitaYukon z Molu Es (Hargo x Arimminum Upstream) parentita 1 stranaYukon z Molu Es  parentita 2 strana

Proč to vše? Ztrácet čas komunikací a utrácet nemalé peníze za něco, co není nutné a co ve své podstatě k chovu nepotřebuji?
Drzost administrátorů serveru wolfdog.org však nezná hranic a jejich zpočátku nenápadná snaha poškozovat úspěšné chovatele vkládáním nepravdivých informací o jejich odchovech, se v současné době rozvinula v nechutnou „chobotnici,“ která zasáhla obrovské množství chovatelů ČSV. Dnes, je na tomto serveru bez jediného důkazu zpochybněn původ tisícům jedinců plemene československý vlčák!
Někteří mají za svým jménem vykřičníky, jiní otazníky, někteří jsou označeni rovnou jako "mix,“ „Saarloos a nebo Mutara mix“.
Každý zkušený chovatel s citem pro exteriér pozná pouhým okem, zda se jedná o křížence nebo ne.
Ti, kdož pamatují či znají křížence prvních generací psů s vlky by si nikdy nemohli myslet, že s takovýmto křížencem složíte například IPO III. a dalších 20 zkoušek!! To je nemyslitelné. A zkušený chovatel ČSV - který JE mimochodem kříženec vlka a psa, tohle ví! Skládat pracovní zkoušky s dněšními ČSV můžeme především díky prošlechtěnosti rodin a linií na povahu a vzdalování se od vlků v rodokmenu. Správně prošlechtěné ČSV se chová jako pes, vlka připomíná pouze svým exteriérem. Tak, jak uvádí standard pracovního a všestranně použitelného psa jménem československý vlčák.

 

Administrátorka wolfdog.org - především Margo Perón z Polska, schovávající se za osoby žijící v USA a Brazílii, jež nelze pokládat za odborníky na ČSV, má očividně opět chovatelskou krizi, kterou řeší nevybíravým způsobem. Svůj průměrný chov a nevyhovující podmínky si kompenzuje nadprůměrným napadáním chovatelů jiných. Ve snaze prodat svá štěňata označuje štěňata a rodiče jiných chovatelů za křížence.
Je to absurdní především v tom, že dnes má většina ČSV DNA profily a příměs jiné krve lze testovat i u Embark! Nevím, kde bere tu drzost. Pokud si myslí, že není něco s některými jedinci v pořádku, ať to laskavě dokáže! Takto jsou to jen lži a touha vyvolat chaos, ze kterého ona bude těžit. Ovlivňuje ji závist a neschopnost prosadit se jinak, než poškozováním jiných chovatelů prostřednictvím klávesnice a internetu.
Možná by měla vstát ze židle a jít se postarat o své psy a možná by bylo fajn, kdyby se pokusila s nějakým svým psem složit alespoň ZM, či jinou zkoušku, kromě vytrvalostní. A nebo občas vyrazit opět na Klubovku do ČR tak, jak činila s mojí Jolly a Merry Bell z Molu Es. Jež sice pocházely od "pochybné chovatelky," ale ona se nestyděla a postavila na nich svůj chov.
Jediného, čeho dnes doopravdy lituji je chvíle, kdy Margo a Hanuška překročili můj práh a já je namísto pohostinnosti nehnala pryč od mých dveří a neviděla sekyrku v jejich zádech. Mnoho věcí by bylo úplně jinak! S podobně postiženými pejskaři, mohu-li je tak vůbec nazvat, jsem se v životě opravdu nesetkala.

Já si u svých psů na webových stránkách nemusím psát, zdůrazňovat a mást návštěvníky, že jsou „purebreed. - čiistokrevní“
Oni totiž českoslovenští vlčáci opravdu jsou a přišlo by mi to po těch letech chovu trapné něco takového vůbec psát a zdůrazňovat. Ručím za jejich původ svým jménem a vím, že údaje v rodokmenech souhlasí. Dnes, díky profilům DNA mohu svou pravdu i snadno dokázat a zvážit žalobu na administrátory wolfdog.org za úmyslné poškozování dobrého jména chovatelské stanice „z Molu Es.“

Ing. Monika Soukupová 2016 a 2019.

 

Dodatek: Ano, souhlasím se zapsáním typických a použitelných zvířat do registrů ČSV tak, jak umožňují řády FCI. Vím, že mohou být plemeni ku prospěchu, pokud však budou mít chovatelé rozum a problematiku šlechtění plemen pochopí. Děsí mne snížená vitalita, snížení průměrného věku ČSV a výskyt některých chorob, jež má za následek inbrední deprese.
To ale neznamená, že si sama a na divoko něco do svého chovu pouštím!

Všechny DNA profily mých fen jsou volně ke stažení pro majitele jedinců ČSV, s těmito fenami v rodokmenu, pokud jim budou k užitku.

V případě, že něčemu v textu nerozumíte, obraťte se prosím přímo na mne:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Tvorba stranek pro chovatele

Copyright © Monika Soukupová "z Molu Es" All Rights Reserved. Design by moonbarks.