Czech Danish Dutch English Finnish French German Italian Polish Russian Spanish

Československý vlčák

Několik slov k vývoji a povaze plemene.

 

Ayak z Vlamy (r.n. 1982)a pan Mádle Zilka z PS a vrh "A" z VlamyLord z PS - Ayak z Vlamy je jeho vnukBrita z Pražského podhradi a p. Holanová  - ch.st. z TondovaArco z Doušova dvora (r.n. 1982)Asta z Tondova (Brita z Pražského podhradí x Arco z Doušova dvora) r.n.1986
Standard hovoří jasně, ale je takový československý vlčák i ve skutečnosti?

Jednoznačná odpověď na položenou otázku neexistuje. Každý představitel tohoto plemene je trochu jiný i když určité povahové rysy, mluvíme-li o povaze, se u části populace objevují častěji.
Jakoby každé zvíře ovlivňovala část genů vlčích a část genů psích a „vylosovaný poměr“ je vždy ruskou ruletou. Je třeba tyto psy dobře a dlouhodobě znát a ne si naivně myslet, že podle jednoho jedince, kterého jsem majitelem, nebo kterého znám mohu psát monografii plemene. To by byl hluboký omyl. Určitě je skvělé, když prožijete život, tím myslím společně celý psí život, lépe životy, s různými povahovými typy plemene československý vlčák. Pokusíte se s nimi cvičit a vychovat je. Kdo chce, naučí se rozumět jejich logickému jednání, chápat je a ne je jen odsuzovat.

Číst dál: Několik slov k vývoji a povaze plemene.

Standard československý vlčák

 
Standard FCI č.332 - Československý vlčák
Země původu: bývalé Československo
Patronát: Slovenská republika
Použití: Pracovní pes

Číst dál: Standard československý vlčák

Mohu se stát majitelem československého vlčáka? Aneb jsem začátečník.

 

Monika, Ziggy Lee a Jerry Lee z Molu EsAtinka Sun z Molu Es a PetraCIA z Molu Es a EvaKamila s Ohnivákem, Yukon a foxterierem + kůň .0)White Snow King z Molu Esp Bricháčková a Alupa od ŠesťákuRolf a Uno z Molu Es 100hundeproject 2014

Tak tuto otázku velmi často slýchám od nových zájemců o štěňata ČSV. Není skutečnost, že jsem úplný začátečník v oboru kynologie na překážku? Tady je můj osobní názor a pohled na celou otázku.
 Československý vlčák není ve svých základních potřebách o nic jiný, než jiná plemena psů a v jeho chovu, jako takovém, není potřeba hledat nic výjimečného. Každé plemeno má jistě svá určitá specifika jimiž se jedno plemeno odlišuje od druhého a právě jejich specifika vyvolávají v lidech jistý druh nadšení a touhu, pro kterou si je pořizují. Proč jste se právě Vy rozhodli pro plemeno československý vlčák? Odpověď nechám na Vás.

Číst dál: Mohu se stát majitelem československého vlčáka? Aneb jsem začátečník.Tvorba stranek pro chovatele

Copyright © Monika Soukupová "z Molu Es" All Rights Reserved. Design by moonbarks.