Czech Danish Dutch English Finnish French German Italian Polish Russian Spanish

Chovatelská stanice

Chovatelská stanice psů FCI "z Molu Es"

 

Fatima, Go-Go, Honey Wolf a Grey Wolf z Molu Es, Ajbix Mrazivé Ticho, Amálka od Buližníku a Asta z Tondova 1999Ajbix Mrazivé ticho - skok filmAjbix Mrazivé ticho - zloba pro kameruBára a "E" z Molu Es - ABCh. skupina III. místo 2014 MVP Praha -Archie, Atinka Sun,Yukon, Budulinek, Aglaya

Oficiální činnost chovatelská stanice původním jménem "z Molu Cs," později  "z Molu Es," zahájila narozením vrhu "A" československých vlčáků v roce 1989. První ČSV Asta z Tondova se stala mým psem v roce 1986.
V roce 2009 jsme oslavili 20. výročí chovu ČSV, krátké ohlédnutí naleznete ZDE.


Chov, jako takový, nebyl naší prioritou, ale zcela přirozeně to vyplynulo ze sledu událostí a vyústěním celoživotního zájmu o psy a kynologii obecně.  
Již od dětství jsem se zajímala o vše co souviselo se psy.
Výcvikem, výchovou, výstavami, později dědičností chorob, povah… a od roku 1996 jsem se stala i rozhodčím FCI pro posuzování exteriéru psů.
Aprobace složena na plemeno československý vlčák (332), saarloosův vlčák (311) collie rough (156), collie smooth (296).

V roce 1996 vstoupila do našeho života i první fena anglického buldoka - Apriel Zlatá Angie (Emička).
V roce 1998 se jí narodil první vrh a od těch dob to šlo se mnou a s buldoky „z kopce.“ :0)
Tehdy jsem měla pocit, že jsem krásnější štěňata, než štěňata anglických buldoků, neviděla. Byla úplně jako miminka, selátka a telátka zároveň (zootechnické cítění a vlastní těhotenství se projevilo a já u nich vydržela sedět celé hodiny.
Z vrhu "A" u nás zůstal zcela proti plánům pes „Montík,“ celým jménem Amant Monty z Molu Es, pes který byl vždy skvěle naladěn, pes, který se opravdu uměl smát, ale taky rozesmát. Montík uhynul v srpnu 2010 v nedožitých 12 letech. Vidět ho ale můžeme například v reklamě na balenou vodu ZDE.

V roce 2005 byla naší chovatelskou stanicí dovezena z Finska do ČR první fena saarloosova vlčáka - WolfSirius Covername Iris a o dva roky později z Francie pes, saarloosův vlčák, Cool Rainbow de Daim Pré.


Čas od času jsou naši psi využíváni při natáčení reklam a filmů a myslím, že to vždy zvládli skvěle a se ctí.  Jak „vlci„ tak „býci.“ :0)
Například jednu z pěkných rolí si zahrál právě buldok Monty. Byla to role psa "Jacka" hraběte Komorovské (Sam O´Neel) v koprodukčním filmu Doktor Živágo. Pokud tento film někdy uvidíte vězte, že pes, který ochotně přináší hraběti dopis, je náš Montík. Kromě něho, byla v tomto filmu použita i fenka Cecilka Rufus z Molu Es (Růženka), která je v majetku firmy Fauna a film Oty Bareše.
(Růženka v létě roku 2008 uhynula ve věku 8 let.)

....a pokud pánbůh dá a příroda dovolí, narodí se v roce 2017 již 36. vrh opět „ Ch z Molu Es " československých vlčáků, psů mému srdci nejbližších!

Saarloosovi vlčáky už neodchováme, ale ani štěňata anglických bulldogů. Nevlastníme žádnou chovnou fenu a nebo jsou feny ve věku, kdy už štěňata mít nemohou.
Naše odchovy buldoků, historie a standard anglického buldoka.

 

Současná smečka "wolfdogů" je tvořena československými vlčáky: "Api" - Arimminum Upstream (v dubnu 14 let) a její dcerou Yukon z Molu Es 7 let starou. Saarloosovým vlčákem: "Bow - Bow" - Cool Raimbow de Daim Pre (10 let). Jeho družka "Iriska" - WolfSirius Covername Iris nás a Bowa na podzim 2016 navždy opustila v nedožitých 12 letech :0(
Z II. vrhu "A" československých vlčáků, zůstala doma fenka Atinka Sun z Molu Es "Tinky", která v roce 2014 splnila úspěšně bonitaci a absolvovala všechny zdravotní testy. Stala se tak naší další chovnou fenou a podrobné informace o ní naleznete ZDE.

Z II. vrhu "F" zůstala doma také Fu Finka z Molu Es, jejíž fotografie loni plnily aktuality. Letos se chceme pokusit tuto fenu uchovnit.

Článek "Chov československých vlčáků z Molu Es" aneb cesta je cíl," si můžete přečíst ZDE.


Bulldoga už nemáme žádného.
9.prosince 2013 odešel do psího nebe v nedožitých 13 letech, náš poslední bulldog, Droběnka :0((

 

ČSV Go - Go z Molu Es, buldoci Apriel Zlatá Angie a Amant Monty z Molu EsDroběnka a malý SAV BOW
"Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!" :0) 

Historická registrace chovatelské stanice:

 

stará registrace

 

Současnost:

certifikát ch. stanice z Molu EsTvorba stranek pro chovatele

Copyright © Monika Soukupová "z Molu Es" All Rights Reserved. Design by moonbarks.