Czech Danish Dutch English Finnish French German Italian Polish Russian Spanish

Ze života

Jak to všechno začalo aneb jak Soukupová ke psům přišla


Za vše mohou geny - řídící a ovlivňující naše chování, touhy, schopnosti, dlouhověkost...Existuje samozřejmě chování naučené či získané, to ale určitě neplatí o mé lásce ke psům a zvířatům obecně.

Dina - můj první pes, narozena 1979Dina a její syn BuckDina a její první štěňataDina na překážcemuj NO Filik

Číst dál: Jak to všechno začalo aneb jak Soukupová ke psům přišla

Jak se kupuje československý vlčák : 0)


První zmínku o křížencích vlka a psa jsem zaregistrovala v počátcích 80-tých let. Jednalo se o vlčici Lejdy a její potomky chované v nedalekých Libějovicích a Volarech. Jak jsem již psala. V době, kdy jsem přišla o svou vlčici Canis, jsem se dala znova do pátrání.
V jednom z časopisů Pes přítel člověka jsem našla inzerát, kde někdo nabízel štěňata z pokusného křížení vlka a psa. Na adresu, která byla v inzerátu uvedena, jsem napsala a odpověď přišla zanedlouho od pana Dědáka ze Zlína. Vlastnil fenu ČSV Astru, jednu z několika chovných fen chovaných v té době civilisty – kynology v Čechách. Fena snad tehdy nezabřezla a pan Dědák si mě zapsal do svého pořadníku. Musela jsem čekat……Psal se rok 1985…Vyměnili jsme si několik dopisů a já stále čekala, jelikož jsem nic jiného neobjevila. V posledním dopise, který jsem od pana Dědáka dostala, mě upozornil, na tříměsíční fenku ČSV, která zůstala neodebrána u chovatele v Praze a byla umístěna spolu se svým bratrem u pana Hartla. Na nic jsem nečekala a poslala panu Hartlovi dopis. V poměrně krátké době přišla odpověď se základními informacemi o štěněti a jeho ceně. Můj první československý vlčák stál 1 000,- Kč. :0).
Asta z Tondova 1990Asta z Tondova s fenkami vrhu B z Molu Cs, Petra a já 1992

Číst dál: Jak se kupuje československý vlčák : 0)Tvorba stranek pro chovatele

Copyright © Monika Soukupová "z Molu Es" All Rights Reserved. Design by moonbarks.